Tok'rové

9. února 2011 v 20:11 | Lucy
Tok'rové jsou rasou velmi podobnou Goa'uldům. Rozdíl mezi nimi spočívá v tom, že To'rové nevyužívají své hostitele a nepoužívají sarkofág (dožívají se tedy jen několika set let, zatímco Goa'uldi několika tisíců).
Na úplném začátku byli Tok'rové obyčejnými Goa'uldy. Když se dostatečně vyvinuli, naučili se používat Hvězdnou bránu a stavět vesmírné lodě, objevili planetu Zemi. Lidé se jim zdáli mnohem přijatelnějšími hotiteli než Unasové a tak si udělali hostitele z nich. To se ale nelíbilo goa'uldské královně Egerii. Začala svou myšlenku a názory geneticky předávat svým potomkům. Egerie se tuto myšlenku snažila prosazovat i mezi Goa'uldy ale arogantní a mocichtiví vládci ji zavrhli.
Ra, jeden z nejmocnějších Goa'uldů tehdejší doby, začal proti Egerii bojovat. Nakonec se mu podařilo Egerii zajmout a také ji začal mučit, aby odvolala své názory. Egeriiny děti začaly rozsáhlou otevřenou válku proti Roavi. Začali si říkat Tok'rové, což v překladu znamená "proti Raovi". Snažili se zachránit svou královnu ale Ra ji stále přemisťoval a tak to bylo téměř nemožné. Tok'rové si po čase uvědomili, že otevřenou válkou nic nevyřeší a že jejich počet rapidně klesá. Rozhodli se tedy pro dlouhodobější způsob boje a sice pro tzv. partyzánský styl (zrady, sabotáže, špionáž...) a začali infiltrovat ostatní Goa'uldy. Tok'rové se také zaměřili na výzkum, který by jim přinesl výhodu v boji proti Goa'uldům.
Aktivita lidé ze Země začala po čase narušovat převahu Goa'uldů. Tok'rové si tak uvědomili, že v tom již nejsou sami a uzavřeli se Zemí a svobodnými Jaffy spojenectví. Mnohokrát také poskytli cenné informace o některých Goa'uldech.
Královnu Egerii pak objevili právě lidé ze Země na planetě Pangar, kde se z jejích potomků extragovala látka, ze které se později vyráběl tretonin. na Pangaru pak Egeria zemřela.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama