Lidské civilizace

19. února 2011 v 10:53 | Lucy
Lidské civilizace v Pegasu
Athosiané - lidé pocházející z planety Athos. Jsou národem zemědělským, který věří v Antiky, jejich předky.
Balarané - středověká lidská kultura, s nimiž často obchodovali hlavně Athosiané.
Bola Kai - divoký primitivní kmen, který žije ve smečkách a loví jiné lidi. Athosiané s nimi mají velmi špatné zkušenosti.
Cestovatelé - vyspělá kočovní civlizace, která putuje po galaxii v generačních lodích.
Daganiané - lidská kultura v období renesance. Jejich předci tzv. Suderiané dostali od Antiků za úkol chránit ZPM. Pojmenovali ho Potentia a chránili ho dokud je nezničili Wrathové. Poté bylo ZPM 10 000 let na planetě schované.
Geniiové - jsou původně členové velké konfederace planet, avšak po útoku Wraithů museli zcela změnit svůj způsob života. Nyní žijí v podzemních prostorách a na povrchu se vydávájí za pouhé zemědělce. Jsou vojenskou civilizací, na spoustě plnet mají své špióny.
Hoffané - kulura, která se dlouho snažila najít prostředek pro boj s Wraithy. Nakonec byla vyhlazena.
Lidé z planety Proculus -  jsou pacifistickou primitivní lidskou rasou, jejichž svět je střežen antickou ženou Chayou Sar. Proculané jsou naprosto zdraví, neznají násilí ani zločin, a jsou hluboce věřící.
Manariané - lidé z planety Manaria. Patrně jde o předindustriální civilizaci. Spolupracuje s Genii.
Olesiané - lidská kultura, která je na podobném stupni vývoje jako Země. Má dohodu s Wraithy, že jejich brána bude umístěna na trestaneckém ostrově. Když budou Olesiané zajišťovat dostatek vězňů, Wraithi nebudou napadat jejich města.
Sateďané - středně vyspělá civilizace z planety Sateda, která byla ovšem zničena Wraithy. Je domovem Ronona Dexe.
Taraniané - předindustriální civilizace z planety Taranis. Na své planetě našla antickou válečnou loď a antický komplex. Protože je ale špatně využívali planeta se stala nestabilizovanou. Část Taranianů byla evakuována a umístěna na novou planetu. Michael je tam pak použil ke svým pokusům, při kterých nikdo nepřežil. Taraniané jsou patrně vyhubeni.
Vadeeané - předindustriální kultura z planety Vadeena, jejichž vůdce má věštecké schopnosti. Atlantida s nimi utvářela obchodní jednání.

Lidské civilizace v Mléčné dráze
Abydosané - objevují se už v pilotním filmu. Jejich domovskou planetou je Abydos, kde je Jack O'Neill zachránil od nadvlády vládce soustavy Ra'a. Při bitvě s Anubisem byla jejich planeta zničena a většina Abydosanů se povznesla.
Ascheni - civlizace z planety Aschen.
Bedrosiané - jeden ze dvou národů na planetě Bedrosia-Optricka, které spolu vedou náboženskou válku.
Eurondané - cilizace z planety Euronda, která je zodpovědná za válku na své planetě.
Galarané - vyspělá kultura z planet Galar, která výrazně pok¨ročila ve vývoji hlavně díky asgardské ochraně.
Hebriďané - civilizace z planety Hebridem, kterou chránili před Goauľdy původní civilizace planety - Cerakýni. Hebriďané neznali Hvězdnou bránu.
Langarané - obyvatelé planety Langara, která je rozdělela na tři státy, jejíž obyvatelé mezi sebou neustále bojují. Z této planety pochází Jonas Quinn.
Martinova rasa - lidská civlizace, pravděpodobně zničena ve válce s Goa'uldy.
Orbáni - vyspělý národ z planety Orban. Hojně využívá nanotechnologii a naquadah
Pangarané - civilizace z planety Pangar, která využívala enzym získaný z larev tokerské královny jako léku pro všechno. Z této látky pak byl vyvinut tretonin.
Tagreané - civilizace z planety Tagrea, kde poptvé přistál Prometheus a kde Jonas Quinn vykopal jejich hvězdnou bránu.
Talthunové
Tegalané - civilizace rozdělená na dva soupeřící státy; Randský protektorát a Caledonskou federaci. Poté, co se Randové podvolili Oriům, získali Satelit, se kterým pak zničili pozemskou loď Prometheus.
Tobinové - pravděpodobně zaniklá civilizace, která využívá fénické písmo, Jejich odkazem je téměř neprodyšné minové pole kolem planety.
Tolláni - pochází z planety Tollán. Mají poměrně vyspělejší technologie než Země. Jsou pacifisti, jejich technologie založená na triniu má jen obranné účely. Pohrdají primitivnějšími rasami než jsou oni a nechtějí se o své technologie s nikým dělit. V páté řadě byli nejspíše zničeni goa'uldem Tanithem, poté, co Anubis vytvořil účinné štíty proti jejich iontovým kanónům.
Vyusané - civilizace z planety Vyus, kterou postihla katastrofa v podobě masové ztráty paměti, což málem zničilo její ekonomiku i životy jejích obyvatel.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama