Goa'uldi

4. února 2011 v 19:42 | Lucy
Goauldi
Goa'uldi se vyvinuli na planetě P3X-888 původně jako vodní tvorové, kteří se rozmnožují pomocí goa'uldských královen. Jejich tělo má podobu jakéhosi hada nebo velkého červa, v hlavové části mají ústní otvor s tenkými zuby. Z původního dravého druhu se postupně rozvinuli v druh parazitický. Jejich prvními hostiteli byli nejdříve Unasové, humanoidní tvorové, kteří se vyvinuli na téže planetě jako Goa'uldi. Později to byli lidé, kteří se ukázali jako vhodnější. Proto byla lidská rasa zotročena a z vybraných se stávali Jaffové.
Do hostitele vniká Goa'uld šíjí nebo ústy (přes měkké patro) do mozkovny, kde se napojí na mozkový kmen převezme kontrolu nad hostitelovým tělem, zvyšuje jeho fyzickou sílu a prodlužuje život. Hostitelovo vědomí je potlačeno a stává se tak vězněm ve vlastním těle. Pokud má ale hostitel dostatečně silný charakter a temperament dokáže nedospělého symbionta úplně potlačit a přitom využívat jeho schopností. Proto se implantují zcela vyvinutí jedinci, aby se těmto případům předešlo.
Goa'uldi vytvořili feudální společenství vedené nejprve Apepem, kterého později zavraždil Anubis. Poté nastala dlouhá občanská válka, během které se Ra stal vládcem všech Goa'uldů. Jedna z goa'uldských královen Egerie se s lidmi postavila proti Raově jednání a založila hnutí Tok'ra (v překladu proti Raovi). Ra byl první Goa'uldem, který byl zabit lidmi ze Země. Po jeho smrti se nejmocnějším Vládcem soustavy stal Sokar, kterého později zabili Tok'rové. Poté se nejmocnějším stal Apophis, nakonec byl zabit SG-1. Na jeho místo pak nastoupil Anubis, po něm ještě Ba'al. Ten se díky tomu stal posledním žijícím Goa'uldem.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama