Asgardi

3. února 2011 v 21:56 | Lucy
Asgardi
Na Zemi jsou známí jako severští bohové Ásové. Asgardi pocházejí z galaxie Ida, kde působili na planetách Halla, Othalla a naposledy na planetě Orilla. V době, kdy se stali členy Aliance čtyř velkých ras, byla jejich fyziologie podobné té lidské. Ale protože si chtěli zachovat nesmrtelnost vyvinuli klonovací systém.

Původní fyziologie Asgardů
Po několika tisících letech se jejich těla častým klonováním zdegenerovala a vyvinula se do stavu v jakém je známe. Tedy jako šedé vyzáblé mimozemšťany s velkýma očima. 
Po tisíce let také vedli válku s Goa'uldy a později také s Replikátory. Aby ochránili alespoň několik planet v Mléčné dráze vznikla tzv. Smlouva o chráněných planetách mezi které se později přidala i Země. Mezitím, co Asgardi bojovali proti Goa'uldům a Replikátorů, nedokázali dostatečně zdokonalit svojí klonovací technologii. Čím více slábli, tím více přestávali být chráněné planety chráněnými planetami, zvlášť po návratu Anubise. Dlouhodobé klonování totiž v každém Asgardovi zanechalo smrtelnou chorobu. Po porážce Goa'uldů a příchodu Oriů do naší galaxie Asgardi usoudili, že už se nezachrání a stáhli všechny své druhy na planetu Orilla. Předtím předali veškeré své znalosti (dědictví) Zemi a svou planetu i s Asgardy zničili. Od té doby byli považování za vyhynulou rasu.
O několik let později však na Atlantidu v Pegasu zaútočilo Asgardské plavidlo. Ukázalo se, že to jsou Asgardi, kteří sem odletěli společně s Antiky, aby tu hledali řešení na zastavení degenerace své fyziologie. Když Antikové prohráli bitvu s Wraithy, byli Asgardi nuceni uchýlit se na planetu s toxickou atmosférou, kde přežívali jen díky ochranným oblekům. Tam také nalezli řešení, jak zastavit jejich degeneraci. Po čase je však trápil jiný problém: jejich počet se rozrostl a jejich planeta je nedokázala uživit. A jelikož se obávali Wraithů podařilo se jim ukořistit část zařízení zvané Attero, který vyvinul Antik jménem Janus. Tato technologie byla schopna destabilizovat wraithské hyperprostorové okno a roztrhat jejich lodě na kusy. Měla však ničivé vedlejší účinky (samovolné destrukce bran) a tak musela být zničena.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama