Únor 2011

SGU 2.5 trailer

26. února 2011 v 19:36 | Lucy |  SGU - Trailery
Objevil se krátký trailer k druhé polovině 2. řady Stargate Universe.

2x11 - Deliverance - fotky

26. února 2011 v 12:02 | Lucy |  SGU - Fotky z epizod 2.řada
2x112x112x112x11
zdroj: gateverse.cz

Lou Diamond Phillips v Chuckovi - fotky

26. února 2011 v 11:58 | Lucy |  Plakáty a fotky k filmům
Už dříve se objevily informace, že Lou Diamond Phillips z SGU zahraje v komediálně-dramatickém seriálu Chuck jako Gaez. Nedávno bylo zveřejněno několik fotek s ním.
ChuckChuckChuckChuck

Pár novinek z SG

26. února 2011 v 11:50 | Lucy |  News
Tím, že sem tu dlouho nebyla, vyrojilo se nějak moc novinek. O některých z nich už asi víte, protože jsou přece jen nějaký ten pátek staré ale stejně je sem dávám.

○ Brian J. Smith (por. Scott v SGU) si zahraje ve filmu televize Syfy s názvem Red Faction: Origins. Natáčení začalo koncem ledna v Bulharsku. Smith zde ztvární jednu z hlavních postav Jakea Masona
○ Kromě Jewel Staite (Dr. Kellerová v SGA) začal na serveru Blastr.com blogovat i David Hewlett (Dr. McKay). Jeho první příspěvek s názvem " My 'hilariously unhappy' life as Dr. Rodney McKay" si můžete přečíst zde.
○ Ben Cotton (dr. Kavanagho v SGA) si zahraje jednu z hlavních rolích v novém seriálu televize Syfy - Battlestar Galactica: Blood & Chrome. Ztvární v něm Cokera Fasjovika, který je nadřízený mladého Williama Adamu. Spolu s ním si zde zahraje i Mike Dopud, taktéž herec z SG.
○ Alaina Huffman se vrátila do Smallville. Mohli ste ji vidět v epizodě 10x12 - Collateral, která se 4.2. vysílala na kanálu CW.
○ Paul McGillion (Dr. Beckett v SGA) získal roli v pilotu J. J. Ambramse a televize FOX Alcatraz. Kromě něj si zde zahraje i mnoho dalších známých herců.
○ Michal Shanks (Dr. Jackson v SGC) si zahostuje v pilotu případného seriálu Normal televize Lifetime. Natáčelo se od 6. do 21. 2. ve Vancouveru a Britské Kolumbii. Tento seriál byl v režii Timothyho Busfielda.
○ Amanda Tapping (pluk. Carterová) a William Shatner propůjčí své hlasy jednomu manželskému páru v animovaném webovém seriálu The Zenoids.
○ 14. února (přesně na Valentýna) vyšlo nové album Rachel Luttrell (Teyla Emmagan) s názvem I Wish You Love. Rachel jeden z videoklipů uveřejnila na svém kanálu na YouTube. Na ten se můžete podívat tady

Wraithové

22. února 2011 v 18:08 | Lucy
Wraithové
Wrathové jsou rasou, která vznikla zkřížením lidské DNA s DNA tzv. eratuského brouka. Díky tomu se Wraithové "krmí" na lidech a vysávají z nich životní energii, kterou mohou ovšem i vracet. Pokud mají dostatek energie jsou prakticky nesmrtelní.
Wraithové žijí v rojích, v jejíchž čelech je královna. Po galaxii cestují v úlech. Jejich nejmenší lodí je "šipka" - má černou barvu a její protáhlá konstrukce zakončená ostrou špicí poskytuje schopnost cestovat i skrz hvězdnou bránu.
Dokázali si zotročit mnoho světů svými "sklizněmi", při kterých se krmili na lidech z různých světů. Tyto sklizně probíhají v pravidelných cyklech, mezi nimiž je většina Wraithů v hibernaci. Jen několik strážců a hlídačů je vzhůru, aby ostatní hlídala. Wraithové mají také velkou schopnost regenerace takže neumírají stářím jako lidé.
Wraithové také vedli dlouho válku s Antiky. Přestože měli Antikové vyspělejší technologie, Wraithům se podařilo vyhrát. Poté, co Antikové z Pegasu odešli, uložili se do stavu hibernace. Probudili se teprve až po příchodu lidí z expedice Atlantis. 

Lidské civilizace

19. února 2011 v 10:53 | Lucy
Lidské civilizace v Pegasu
Athosiané - lidé pocházející z planety Athos. Jsou národem zemědělským, který věří v Antiky, jejich předky.
Balarané - středověká lidská kultura, s nimiž často obchodovali hlavně Athosiané.
Bola Kai - divoký primitivní kmen, který žije ve smečkách a loví jiné lidi. Athosiané s nimi mají velmi špatné zkušenosti.
Cestovatelé - vyspělá kočovní civlizace, která putuje po galaxii v generačních lodích.
Daganiané - lidská kultura v období renesance. Jejich předci tzv. Suderiané dostali od Antiků za úkol chránit ZPM. Pojmenovali ho Potentia a chránili ho dokud je nezničili Wrathové. Poté bylo ZPM 10 000 let na planetě schované.
Geniiové - jsou původně členové velké konfederace planet, avšak po útoku Wraithů museli zcela změnit svůj způsob života. Nyní žijí v podzemních prostorách a na povrchu se vydávájí za pouhé zemědělce. Jsou vojenskou civilizací, na spoustě plnet mají své špióny.
Hoffané - kulura, která se dlouho snažila najít prostředek pro boj s Wraithy. Nakonec byla vyhlazena.
Lidé z planety Proculus -  jsou pacifistickou primitivní lidskou rasou, jejichž svět je střežen antickou ženou Chayou Sar. Proculané jsou naprosto zdraví, neznají násilí ani zločin, a jsou hluboce věřící.
Manariané - lidé z planety Manaria. Patrně jde o předindustriální civilizaci. Spolupracuje s Genii.
Olesiané - lidská kultura, která je na podobném stupni vývoje jako Země. Má dohodu s Wraithy, že jejich brána bude umístěna na trestaneckém ostrově. Když budou Olesiané zajišťovat dostatek vězňů, Wraithi nebudou napadat jejich města.
Sateďané - středně vyspělá civilizace z planety Sateda, která byla ovšem zničena Wraithy. Je domovem Ronona Dexe.
Taraniané - předindustriální civilizace z planety Taranis. Na své planetě našla antickou válečnou loď a antický komplex. Protože je ale špatně využívali planeta se stala nestabilizovanou. Část Taranianů byla evakuována a umístěna na novou planetu. Michael je tam pak použil ke svým pokusům, při kterých nikdo nepřežil. Taraniané jsou patrně vyhubeni.
Vadeeané - předindustriální kultura z planety Vadeena, jejichž vůdce má věštecké schopnosti. Atlantida s nimi utvářela obchodní jednání.

Tok'rové

9. února 2011 v 20:11 | Lucy
Tok'rové jsou rasou velmi podobnou Goa'uldům. Rozdíl mezi nimi spočívá v tom, že To'rové nevyužívají své hostitele a nepoužívají sarkofág (dožívají se tedy jen několika set let, zatímco Goa'uldi několika tisíců).
Na úplném začátku byli Tok'rové obyčejnými Goa'uldy. Když se dostatečně vyvinuli, naučili se používat Hvězdnou bránu a stavět vesmírné lodě, objevili planetu Zemi. Lidé se jim zdáli mnohem přijatelnějšími hotiteli než Unasové a tak si udělali hostitele z nich. To se ale nelíbilo goa'uldské královně Egerii. Začala svou myšlenku a názory geneticky předávat svým potomkům. Egerie se tuto myšlenku snažila prosazovat i mezi Goa'uldy ale arogantní a mocichtiví vládci ji zavrhli.
Ra, jeden z nejmocnějších Goa'uldů tehdejší doby, začal proti Egerii bojovat. Nakonec se mu podařilo Egerii zajmout a také ji začal mučit, aby odvolala své názory. Egeriiny děti začaly rozsáhlou otevřenou válku proti Roavi. Začali si říkat Tok'rové, což v překladu znamená "proti Raovi". Snažili se zachránit svou královnu ale Ra ji stále přemisťoval a tak to bylo téměř nemožné. Tok'rové si po čase uvědomili, že otevřenou válkou nic nevyřeší a že jejich počet rapidně klesá. Rozhodli se tedy pro dlouhodobější způsob boje a sice pro tzv. partyzánský styl (zrady, sabotáže, špionáž...) a začali infiltrovat ostatní Goa'uldy. Tok'rové se také zaměřili na výzkum, který by jim přinesl výhodu v boji proti Goa'uldům.
Aktivita lidé ze Země začala po čase narušovat převahu Goa'uldů. Tok'rové si tak uvědomili, že v tom již nejsou sami a uzavřeli se Zemí a svobodnými Jaffy spojenectví. Mnohokrát také poskytli cenné informace o některých Goa'uldech.
Královnu Egerii pak objevili právě lidé ze Země na planetě Pangar, kde se z jejích potomků extragovala látka, ze které se později vyráběl tretonin. na Pangaru pak Egeria zemřela.

Unasové

9. února 2011 v 19:35 | Lucy
Unasové
Unasové jsou humanoidní rasou, jejíž příslušnícu se stali prvními hostiteli Goa'uldů. Zrodili se ze stejných zárodečných vod jako Goa'uldi na planetě P3X-888. Mají zelenou krev a velkou schopnost regenerace. Ke svému přežití využívají velká období spánku. Jako potrava jim slouží goa'uldí larvy. I v současnosti seriálu jsou Unasové hostiteli některých Goa'ldů, většině se ale podařilo přežít bez nich a žijí hluboko v jeskyních.
SG-1 se s těmito tvory poprvé setkala na Cimmerii, kde byl jeden Unas (hostitel goa'ulda) vězněn v podzemním labyrintu s Thorovým kladivem. S dalším Unasem se SG-1 setkává na planetě s křesťanskou vírou na úrovni středověku, kam se pravidelně dostavoval jeden Unas pro lidské oběti, aby je odvedl ke svému pánu Sokarovi. Na P3X-888 byl dr. Jackson spolu s dalšími archeology, kteří tu prováděli výzkum, napaden mladým Unasem Chakou. Chaka byl první Unas v negoa'uldím stavu, se kterým se lidé ze Země setkali.

Kull bojovníci

9. února 2011 v 19:23 | Lucy
Kull bojovník
Kull bojovníci byli vytvořeni jako novodobá podoba vojáků - tedy místo Jaffů, Goa'uldem Anubisem. Ten využil goa'uldské královny k vyprodukování nových symbiontů ale zároveň vše zařídil tak, aby jim nepředala žádné vědomosti. Zrození Goa'uldi tak byli jen prázdné schránky, se kterými mohl Anubis naložit, jak chtěl. Vložil je tedy do mrtvých těl oživených antickým léčebným zařízením. Tím se z nich stali bytosti naprosto podrobení svému pánu.
Velkou nevýhodou těchto bojovníků je naprostá absence jakéhokoliv druhu inteligence. Proto si oproti Jaffům nedokáží logicky poradit s žádnou překážkou. Na druhou stranu jsou ale velmi efektivnější v boji. Základ jejich obleku tvoří něco podobné neoprénu, který pokrývá celé tělo mimo obličeje. Tato tkanina je z hustě utkaného materiálu podobného kevlaru. Zároveň má funkci neprůstřelných vest a pohlcuje jakoukoli energii. Na tento oblek se nasazují další části brnění jako je helma s filtrem vzduchu, hrudní plát a brnění na lokty, ramena a nohy. Helma vojáka je vybavena několika módy vidění.
Proti Kull bojovníkům je účinná pouze zbraň, která byla vyvinuta lidmi ze Země a Tok'ry speciálně pro boj s nimi. Pokud má oblek ovšem na sobě člověk nebo jiný tvor je tato zbraň neúčinná, protože zabíjí jen oživlé mrtvoly. Zbraňový systém tvoří dvě modifikované zbraňové platformy. V principu mají stejný efekt jako tyčové zbraně, jsou ale upraveny tak, aby střílely rychleji.
Po pádu Anubise se velké množství brnění dostalo do rukou Luciánské aliance. Poté i k Vale Mal Doran, která z jeho pomocí chtěla ukrást Promethea.

Jaffové

5. února 2011 v 12:40 | Lucy
Jaffové
Jaffa je fyziologicky upravený člověk využívaný Goa'uldy jako voják. V břišní dutině má vak, který slouží jako inkubátor pro goa'uldího symbionta. Ten Jaffovi poskytuje sílu, dlouhověkost, dobré zdraví, nahrazuje přirozený imunitní systém. Po dospění larvy je nutné symbionta vyjmout a vyměnit ho za mladého neboť ten dospělý začne do těla Jaffy vypuzovat látky, kterého odmítají. Sám Jaffa nemůže bez symbionta přežít, což znamená, že jsou zcela závislí na Goa'uldech, kteří jim přísun larev umožňují. Symbiont se však dá nahradit Tretoninem, látkou, kterou vynalezli Tok'rové, aby tak pomohli jaffskému hnutí proti Goa'uldům. Tato látka působí podobně jako symbiont, má stejné léčivé účinky.
V 8. řadě seriálu vybojuje Hnutí jaffského odporu svobodu nad Goa'uldím útlakem a vytvoří Svobodný jaffský národ.

Goa'uldi

4. února 2011 v 19:42 | Lucy
Goauldi
Goa'uldi se vyvinuli na planetě P3X-888 původně jako vodní tvorové, kteří se rozmnožují pomocí goa'uldských královen. Jejich tělo má podobu jakéhosi hada nebo velkého červa, v hlavové části mají ústní otvor s tenkými zuby. Z původního dravého druhu se postupně rozvinuli v druh parazitický. Jejich prvními hostiteli byli nejdříve Unasové, humanoidní tvorové, kteří se vyvinuli na téže planetě jako Goa'uldi. Později to byli lidé, kteří se ukázali jako vhodnější. Proto byla lidská rasa zotročena a z vybraných se stávali Jaffové.
Do hostitele vniká Goa'uld šíjí nebo ústy (přes měkké patro) do mozkovny, kde se napojí na mozkový kmen převezme kontrolu nad hostitelovým tělem, zvyšuje jeho fyzickou sílu a prodlužuje život. Hostitelovo vědomí je potlačeno a stává se tak vězněm ve vlastním těle. Pokud má ale hostitel dostatečně silný charakter a temperament dokáže nedospělého symbionta úplně potlačit a přitom využívat jeho schopností. Proto se implantují zcela vyvinutí jedinci, aby se těmto případům předešlo.
Goa'uldi vytvořili feudální společenství vedené nejprve Apepem, kterého později zavraždil Anubis. Poté nastala dlouhá občanská válka, během které se Ra stal vládcem všech Goa'uldů. Jedna z goa'uldských královen Egerie se s lidmi postavila proti Raově jednání a založila hnutí Tok'ra (v překladu proti Raovi). Ra byl první Goa'uldem, který byl zabit lidmi ze Země. Po jeho smrti se nejmocnějším Vládcem soustavy stal Sokar, kterého později zabili Tok'rové. Poté se nejmocnějším stal Apophis, nakonec byl zabit SG-1. Na jeho místo pak nastoupil Anubis, po něm ještě Ba'al. Ten se díky tomu stal posledním žijícím Goa'uldem.

Noxové a Furlingové

3. února 2011 v 22:15 | Lucy
Noxové
Noxové
Noxové jsou až pohádkově vyhlížející lidé, které SG-1 potkala na planetě P3X-744 (1x07 - Noxové). S lidstvem však Noxové nechtějí spolupracovat, protože podle jejich slov je lidská rasa ještě moc mladá a má se hodně co učit. Noxové jsou také velmi moudří, dožívají se až několika set let. Nepřipoučtějí žádné násilí a to ani v případě ohrožení. Díky svým schopnostem nechat sebe nebo i jiné předměty zmizet nebo oživovat mrtvé totiž nemuseli nikdy bojovat. Přestože se navenek jeví jako velmi primitivní rasa ve skutečnosti vlastní mnohem vyspělejší technologie než Goa'uldi (např. létající města). Objevili se ještě v několika epizodách seriálu a to: Záhada (1x16, Enigma) a Záminka (3x15, Pretense).

Furlingové
Furlingové byli v epizodě Pátá rasa (2x15, The Fifth Race) zmíněni jako jeden z členů Aliance čtyř velkých ras. Mimo to se ale v seriálu neobjevují takže ani nevíme, jak vypadají. V epizodě Ztracený ráj (6x15, Paradise Lost) dovede Maybourne SG-1 k furlingskému teleportačnému zařízení, kterým se dostane s O'Neillem na utopickou kolonii. Tam ale záhy zjistí, že její obyvatelé dávno zahynuli pojídáním jedné z místních rostlin.

Asgardi

3. února 2011 v 21:56 | Lucy
Asgardi
Na Zemi jsou známí jako severští bohové Ásové. Asgardi pocházejí z galaxie Ida, kde působili na planetách Halla, Othalla a naposledy na planetě Orilla. V době, kdy se stali členy Aliance čtyř velkých ras, byla jejich fyziologie podobné té lidské. Ale protože si chtěli zachovat nesmrtelnost vyvinuli klonovací systém.

Antikové

3. února 2011 v 21:24 | Lucy
Ve svém jazyce se nazývají Anqueetas. Původně žili jako jedna rasa společně s Orii, byly rasou zvanou Alterané. Vyvinula se přibližně před 50-10 milióny let ve vzdálené galaxii jako první evoluce lidské rasy, která dosáhla mimořádné technologické vyspělosti. Tato rasa mimo jiné objevila i způsob, jak se povznést. Tímto však nastal velký rozkol a rasa se rozdělila. Zatímco Antikové věřili ve svobodnou vůli, Oriové trvali na tom, aby je lidé uctívali. Antikové tedy nakonec odešli do jiné galaxie - do Mléčné dráhy, kde vytvořili síť hvězdných bran. Díky svým vyspělým technologiím se tak stali členy Aliance čtyř velkých ras (spolu s Asgardy, Furlingy a Noxy). Poté, co se v naší galaxii rozšířila nevyléčitelná choroba, se Antikové rozhodli odejít. Předtím však vytvořili přístroj, který dokáže zničit život v celé galaxii ale také ho i obnovit. Tímto zařízením tedy vyhladili veškerý život a zase ho zaseli. Tím vznikla současná evoluce lidstva. Po tomto činu odešli do Pegasu. Tam Antikové neúmyslně zkřížili Eraturského brouka a člověka, z čehož pak vznikla rasa zvaná jako Wraithi. Později, když se vyvinuli natolik, že začali sklízet Antiky po celé galaxii, se Antikové začali bránit. Ovšem nijak úspěšně. Během jednoho století byli Antikové téměř vyhlazeni. Nakonec zůstalo jen jediné město - Atlantida, které se díky svým vyspělým zbraním a štítům dokázalo bránit. Když už to vypadalo, že není záchrany, vytvořili Antikové tzv. nanotechnologii určenou k likvidaci Wraithů. Něco se však zvrtlo a z nanitů se utvářely stále složitější organismy až se nakonec vyvinuly do podoby Antiků a staly se ještě vyspělejšími než byli Antikové sami. A protože tímto ztroskotali všechny plány na záchranu, rozhodli se Antikové z Pegasu odejít zpátky na Zem. Potopili Atlantidu a vrátili se bránou zpět. Někteří na Zemi dožili své životy (přitom rozšířili mezi lidi antický gen), jiní odešli na jiné planety a tam utvářeli další civilizace a ostatní se povznesli.
Na Zemi jsou známí jako stavitelé cest, kteří vstoupili na nebesa. V galaxii Pegas jsou lidskými civilizacemi uctíváni jako Předkové. 

Robert Picardo

2. února 2011 v 18:36 | Lucy
Robert Picardo
Datum narození: 27.10. 1953
Místo narození: Philadelphia, Pensylvanie, USA
Znamení: Štír
Výška: 178 cm
•Oba jeho rodiče jsou Italové
•Navštěvoval střední školu William Penn Charty, dokončil ji v roce 1971
•Dále studoval na Yaleské Univerzitě, tam získal titul Bakalář umění v oboru drama
•Debutoval rolí sériového vraha - vlkodlaka ve filmu The Howling (1981)
•Od roku 1995 až do roku 2001 ztvárnil roli zdravotnického hologramu v seriálu Star Trek: Voyager
•V roce 2004 se začal pravidelně objevovat v seriálech Stargate SG-1 a Stargate Atlantis jako Richard Woolsey.
•V současnosti žije Robert Picardo v Los Angeles se svou ženou Lindou Pawlikovou a dvěma dcerami Ginou a Nikky.