David Nykl

13. ledna 2011 v 19:52 | Lucy
David Nykl
Datum narození: 7.2.1967
Místo narození: Praha, Československo
Znamení: Vodnář
Když mu byly dva roky emigroval spolu s rodiči po Sovětské okupaci Československa. Usadili se ve Victorii BC. Tady našel jeho otec práci jako stavební inženýr a matka jako zdravotní sestra.
Brzy se u něj začali projevovat sklony k hraní a David se poté dostal i do televize v reklamě na Adidas. Projevil se také v hudbě, už na školních představeních hrál na klavír. Svoji první hru uspořádal a zrežíroval v posledním roce na vysoké škole. Jmenovala se Vražedná místnost. Dále pokračoval ve studiu na Kolumbijské univerzitě ve Vancouveru, kde se věnovala literatuře, divadlu a herectví a nakonec tu promoval v oboru umění. O rok později se objevil na Vancouverské divadelní scéně. Později spolu se skupinou přátel založil skupinu známou jako Ironworks Productions. Evropu i svou rodnou zemi objevil díky své první hře - "Čekání na Godota", která debutovala na Galiano Island BC. Brzy poté dostal David roli v Kašparově divadle, zahrál si Attahualpu - inckého boha slunce ve hře "Královský lov na Slunce."
Společně s Ruchardem Tothem a Evženem McLarenem založil v roce 1994 anglicky mluvící divadelní spolek s názvem "Bídu milující společnost". Jakmile se vrátil do Vancouveru bylo mu nabídnuto zúčastnit se konkurzu do začínajícího seriálu Stargate: Atlantis, kde měl obsadit roli ruského vědce. Tak se k tomuto seriálu připletl, nakonec však nehrál Rusa nýbrž českého vědce Radka Zelenku.
Mimo jiné byl požádán jednou produkcí z Anglie o napsání a nadabování seriálu Pat a Mat, nakonec se ovšem náš večerníček na anglických obrazovkách neobjevil.

 2009 - Setkání s nebezpečím
2008 - Hranice nemožného (TV seriál)
2006 - Heuréka - město divů
         - Merlinův učeň
2005 - Mistři hrůzy
         - Pterodaktyl
2004 - Hvězdná brána: Atlantida
2003 - Jak ukrást Sinatru
2001 - Bécka
1999 - Červený Bedrník: Královské výkupné
         - Johanka z Arku
         - Láska krvácí
         - Policajti z předměstí (TV seriál)
         - Praha očima...
1998 - Česká soda
         - Ďábelská hora
         - Operace Noah
         - Pražský duet
1997 - Hvězdná brána (TV seriál)
1996 - Jméno kódu: Rubín
1995 - Tichý úkryt
1993 - David
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama