Antické technologie

5. ledna 2011 v 12:54 | Lucy
Antická hvězdná mapa
Třírozměrná mapa galaxie, která obsahuje také umístění všech planetárních základen kdysi obývaných antiky, včetně Proclatush Taonas a Terra Atlantus (antarktická základna). 

Antické křeslo
Toto křeslo se nachází v každé antické základně. K jeho aktivaci je potřeba antický gen a ovládá se pomocí myšlenek. K jeho spuštění je však potřeba i silný zdroj energie (třeba ZPM). Slouží jako ovládací terminál k některým systémům (vypouštění střel, létání s Atlantidou).

Anti-Replikátorská zbraň
Vysílá přímý energetický impuls, který přerušuje spojení mezi nanity, z nichž se Replikátoři skládají a ty se pak rozpadnou na malé částice. Jejich použití je ovšem omezené, protože Asurané se těmto zbraním dokáží po určitém čase přizpůsobit.

Archiv vědomostí
Jedná se tedy o archiv, který obsahuje veškeré vědění a znalosti Antiků. Každému člověku, který do něho pohlédl, se do mozku zkopírovali všechny informace z tohoto archivu. Mozek dotyčného člověka je pak činný na 90%. Ale protože není na něco takového stavěný začne se brzy poškozovat. Znalosti Antiků se tedy musí co nejdříve z mozku vymazat.
Zařízení nefunguje na Goa'uldy ani Jaffy kvůli jejich symbiontům.

Detektor známek života
I když se tento malý přístroj snadno schovatelný do kapsy jmenuje detektor známek života má ještě mnoho dalších fukcí. Dokáže najít i člověka s antickým genem nebo zdroje energie. Také zachycuje např. radiaci, energetické zdroje a další veličiny. Expedicí Atlantis je hojně využíván.

DHD (Dial Home Device)
Nachází se u Hvězdných bran a slouží k zadávání adres. Existuje několik variant tohoto zařízení, např. takové jaké známe z SG-1 nebo to, co se nachází na Atlantidě.

Drone (antická střela)
Je něco jako velmi vyspělá obdoba pozemských raket. Odpaluje se pomocí antického křesla nebo ovládací konzole v jumperu. Má žlutou barvu a po své aktivaci září jako oheň. Tyto střely jsou také velmi přesné.

Lékařský skener
Je podobný detektoru známek života, toto zařízení však slouží spíše k lékařským účelům. Slouží hlavně k objevení zlomených kostí nebo jiných nedostatků v těle člověka. Může také detekovat přítomnost antického genu v krvi.

Obranný satelit
Pravděpodobně největší zbraňová platzforma, která byla kdy antiky postavena. její velikost je přibližně stejná jako Goa'uldská mateřská loď. Byla to pravděpodobně poslední obrana Antiků před Wraithy. Díky němu se podařilo sestřelit Wraithskou mateřskou loď (1x19 - V obležení). Víckrát však nevystřelil a nakonec byl zničen Wraithy.

Osobní štít
Zařízení je velké přibližně jako lidská dlaň. Umisťuje se na tělo člověka s antickým genem. Poté je jím člověk chráněn před jakýmkoliv zraněním, ať už se jedná o neproniknutelnost kulek či pád z výšky. Používání tohoto zařízení je však omezené, během jeho nošení nemůže jeho nositel jíst ani pít. Ani sám uživatel ho nemůže manuálně vypnout, celé zařízení se ovládá pouze nositelovou myslí.

Osobní zbraň
Jde o omračovací zbraň. Principem je podobná wraithským zbraním především tím, že pro omráčení člověka stačí jen jeden výstřel. Tato zbraň byla běžně používána bezpečnostími složkami Antiků.

Puddle Jumper
Jedná se o malou antickou loď. Takto ji pojmenoval podplukovník Sheppard. Loď má válcovitý tvar a je schopna cestovat ve vesmíru a díky své velikosti i procházet bránou. Skládá se ze dvou částí - přední a zadní, které jsou od sebe oddělené zavíratelnými dveřmi. Má také výsuvné motor a je vybavena několika zbraňovými systémy se střelami. V přední části je umístěno DHD, které umožňuje zadat adresu na nejbližší bráně. Součástí jumperu je mnoho dalších věcí, maskování a detektor známek života nevyjímaje. Do lodi se nastupuje zezadu, kde jsou vyklápěcí dveře. Ovládat ho může jen člověk s antickým genem svojí myslí.

Stázová kapsle
Je velmi podobná stázové komoře. Taktéž jako komora zpomaluje stárnutí člověka a udržuje ho ve stázi. Mozková aktivita však zůstává zachována. Tyto kapsle dokáží mimo jiné vytvářet virtuální reality, ve které mohou jedinci mezi sebou komunikovat.
Na palubách antických válečných lodí je mnoho těchto modulů, do kterých se může posádka uchýlit v případě nouze. Tam můžou setrvat do příchodu záchrany.

Stázová komora
Komora, ve které může být člověk nebo jiná rasa uveden do umělého spánku. Snižuje činnnost metabolismu na minimum. Také zpomaluje stárnutí, ne však úplně.

Stroj času
Byl vynalezen Antikem jménem Janus. Ten ho instaloval do jednoho z jumperů ale později ho ostatní antikové přinutili, aby s výzkumem přestal a vše zničil. Podle všeho ale Janus ve výzkumu pokračoval a sestrojil další prototyp, který našla SG-1 (8x20 - Mobieus). Podle doktora McKaye je cestování časem možné ale podle jeho slov je k tomu nutná technologie na manipulaci s černými děrami, aby mohla být vytvořená červí díra nejev v prostoru ale i v čase.
Antická střela

ZPM (Zero Point Module - modul nulového bodu)
ZPM je antický zdroj energie. Má valcovitý tvar, obsahuje energii kompatibilní s antickými technologiemi včetně hvězdných bran. Tuto energii získává z energie vakua, získané ze soběstačné oblasti podprostorového času. Jeho životnost se blíží k několika desítkám tisíc let.
 


Komentáře

1 majas-serials majas-serials | Web | 9. ledna 2011 v 11:20 | Reagovat

zajímavý..máš u toho pěknej obrázek =)

2 J J | 1. srpna 2011 v 18:54 | Reagovat

Ten obrázek vipadá geniálně

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama