Leden 2011

Hvězdná brána

29. ledna 2011 v 20:11 | Lucy
Hvězdná brána je zařízení v podobě velkého kruhu. Dokáže vytvořit umělou stabilní červí díru v časoprostorovém kontinuu (Einstein - Rosenův most) po zadání nejméně sedmi symbolů. Každému z těchto symbolů náleží jeden zámek tzv. chevron, který se po úspěšném zadání symbolu uzamkne. Symboly se zadávají pomocí zařízení zvané DHD neboli také ovládací panel.
Adresy lze vypočítat pomocí planetárního posunu okolo cílové planety, ta se nachází v jejich průsečíku. Šest symbolů představuje adresu planety, sedmý výchozí bod. Na bráně lze však přidat ještě osmý, jenž označuje galaxii a devátý, po jehož zadání brána pomocí podprogramu vyhledá aktuální polohu Antické lodi Destiny a vytvoří mezi bránami červí díru. Hvězdná brána tedy umožňuje cestování i mezi galaxiemi.
Celý přenos probíhá tak, že předmět nebo organismus, který překročí horizont událostí (vstoupí do červí díry), je rozložen na molekuly, kdy u živého organismu je od těla odděleno vědomí a posláno na zadanou adresu. Tam je organismus znovu poskládán dohromady.
Pomocí brány mohou předměty nebo organismy cestovat jen jedním směrem, tudíž bránou, která vytvořila červí díru. Oboustranně mohou cestovat pouze různé signály a impulsy.
Za normálních okolností lze červí díru udržet 38 minut, protože samotné její vytvoření je energeticky náročné.
Brána byla sestrojena před více jak deseti milióny lety rasou zvanou Alterané (později se rozdělili na Antiky a Orie).
Bran je několik typů, v seriálu jsou představeny tři z nich:

Joe Flanigan ve filmu The Other Side

26. ledna 2011 v 19:07 | Lucy |  Ostatní trailery
Už dříve se bjevily informace, že Joe Flanigan, představitel plukovníka Shepparda v SGA, zahrál ve filmu The Other Side. Film byl natáčen loni v Irsku.
Vypráví o přísně tajném experimentu, přesněji zařízení, které má umožňovat nahlédnutí do alternativních vesmírů. Jeho první prezentace však nebyla úspěšná. Zařízení se porouchalo a skupinka pozorovatelů se najednou octla v děsivé nové dimenzi. A je jen na nich, aby se odtud dostali.

Layout #3

26. ledna 2011 v 18:43 | Lucy |  Layouts
by stargatenews.blog.cz
layout03-náhled

Jason Momoa

14. ledna 2011 v 19:45 | Lucy
Jason Momoa
Celé jméno: Joseph Jason Namakaeha Momoa
Datum narození: 1.8.1979
Místo narození: Honolulu, Havaj, USA
Znamení: Lev
Výška: 193 cm
Je havajsko-kavkazského původu. Se svou matkou vyrůstal v Norwalku ve státě Iowa. V roce 1998 začal studovat na Havajské univerzitě podmořskou biologii a byl tam objeven návrhářem Takeem. Tímto setkáním začala jeho modelingová dráha. Předváděl například i pro Louise Vuittona a v roce 1999 se stal Havajským modelem roku. Jason se kromě hraní věnuje i psaní a zajímá se o umění a je aktivním sportovcem - má rád horolezectví, snowboarding, jízdu na kole a skateboarding. Ve volném čase se zabývá například i budhismem ( v roce 1999 navštívil Tibet). V roce 2003 se přestěhoval do Austrálie. Vystupoval v mnoha uměleckých pořadech jak na Havaji tak i v Austrálii. Populární se stal rolemi Jasona Ioanona v Pobřežní hlídce a především Ronona Dexe v seriálu Stargate:Atlantis, nebo Frankieho Seaua v North Shore. Po skončení čtvrté série Stargate:Atlantis si nechal ostříhat své dredy, protože mu jeho váha způsobovala bolesti hlavy a překážely mu při natáčení akčních scén. 
23.7. 2007 se Jasonovi a jeho partnerce Lise Bonet narodila dcera Lola Iolani Momoa a o rok později 15.11. syn Nakoa-Wolf Manakauapo Namakaeha Momoa.

Rachell Luttrell

14. ledna 2011 v 19:25 | Lucy
Rachel Luttrell
Celé jméno: Rachel Zawadi Luttrell
Datum narození: 19.1.1971
Místo narození: Lushoto, Tanga, Tanzania
Znamení: Kozoroh
Narodila se v Tanzanii ve východní Africe. V pěti letech však emigrovala s rodiči do Kanady. Jejím otcem je američan, matka pochází z Tanzanie a Rachel je jednou z jejich čtyř dcer.  Studovala balet na prestižní Russian Academy Ballet School a hru na piano v The Royal Conservatory of Canada. Její otec, sám člen mezinárodně uznávaného sboru Mendelsohn Choir, trénoval Rachelin sopránový hlas. Tato výchova ji vedla ke střídavé trojí kariéře tanečnice, herečky a zpěvačky. Jejím divadelním debutem byla hra Miss Saigon. První větší role se objevila v podobě postavy Lisette ve filmu Ztracené ideály. Zahrála si také několik vedlejších rolí ve filmech Impostor: Živá zbraň a Everyday Use. V roce 2004 získala roli Teyly Emmagan ve sci-fi seriálu Stargate:Atlantis. Objevila se také v debutu jejího kolegy z SGA - Davida Hewletta, ve filmu A Dog's Breakfast.

Nový plakát k Červené Karkulce!

13. ledna 2011 v 21:35 | Lucy |  Plakáty a fotky k filmům
Objevil se nový plakát k filmu Červená Karkulka s Michaelem Shanksem!


David Nykl

13. ledna 2011 v 19:52 | Lucy
David Nykl
Datum narození: 7.2.1967
Místo narození: Praha, Československo
Znamení: Vodnář
Když mu byly dva roky emigroval spolu s rodiči po Sovětské okupaci Československa. Usadili se ve Victorii BC. Tady našel jeho otec práci jako stavební inženýr a matka jako zdravotní sestra.
Brzy se u něj začali projevovat sklony k hraní a David se poté dostal i do televize v reklamě na Adidas. Projevil se také v hudbě, už na školních představeních hrál na klavír. Svoji první hru uspořádal a zrežíroval v posledním roce na vysoké škole. Jmenovala se Vražedná místnost. Dále pokračoval ve studiu na Kolumbijské univerzitě ve Vancouveru, kde se věnovala literatuře, divadlu a herectví a nakonec tu promoval v oboru umění. O rok později se objevil na Vancouverské divadelní scéně. Později spolu se skupinou přátel založil skupinu známou jako Ironworks Productions. Evropu i svou rodnou zemi objevil díky své první hře - "Čekání na Godota", která debutovala na Galiano Island BC. Brzy poté dostal David roli v Kašparově divadle, zahrál si Attahualpu - inckého boha slunce ve hře "Královský lov na Slunce."
Společně s Ruchardem Tothem a Evženem McLarenem založil v roce 1994 anglicky mluvící divadelní spolek s názvem "Bídu milující společnost". Jakmile se vrátil do Vancouveru bylo mu nabídnuto zúčastnit se konkurzu do začínajícího seriálu Stargate: Atlantis, kde měl obsadit roli ruského vědce. Tak se k tomuto seriálu připletl, nakonec však nehrál Rusa nýbrž českého vědce Radka Zelenku.
Mimo jiné byl požádán jednou produkcí z Anglie o napsání a nadabování seriálu Pat a Mat, nakonec se ovšem náš večerníček na anglických obrazovkách neobjevil.

Antické technologie

5. ledna 2011 v 12:54 | Lucy
Antická hvězdná mapa
Třírozměrná mapa galaxie, která obsahuje také umístění všech planetárních základen kdysi obývaných antiky, včetně Proclatush Taonas a Terra Atlantus (antarktická základna). 

Antické křeslo
Toto křeslo se nachází v každé antické základně. K jeho aktivaci je potřeba antický gen a ovládá se pomocí myšlenek. K jeho spuštění je však potřeba i silný zdroj energie (třeba ZPM). Slouží jako ovládací terminál k některým systémům (vypouštění střel, létání s Atlantidou).

Anti-Replikátorská zbraň
Vysílá přímý energetický impuls, který přerušuje spojení mezi nanity, z nichž se Replikátoři skládají a ty se pak rozpadnou na malé částice. Jejich použití je ovšem omezené, protože Asurané se těmto zbraním dokáží po určitém čase přizpůsobit.

Archiv vědomostí
Jedná se tedy o archiv, který obsahuje veškeré vědění a znalosti Antiků. Každému člověku, který do něho pohlédl, se do mozku zkopírovali všechny informace z tohoto archivu. Mozek dotyčného člověka je pak činný na 90%. Ale protože není na něco takového stavěný začne se brzy poškozovat. Znalosti Antiků se tedy musí co nejdříve z mozku vymazat.
Zařízení nefunguje na Goa'uldy ani Jaffy kvůli jejich symbiontům.

Detektor známek života
I když se tento malý přístroj snadno schovatelný do kapsy jmenuje detektor známek života má ještě mnoho dalších fukcí. Dokáže najít i člověka s antickým genem nebo zdroje energie. Také zachycuje např. radiaci, energetické zdroje a další veličiny. Expedicí Atlantis je hojně využíván.

DHD (Dial Home Device)
Nachází se u Hvězdných bran a slouží k zadávání adres. Existuje několik variant tohoto zařízení, např. takové jaké známe z SG-1 nebo to, co se nachází na Atlantidě.

Drone (antická střela)
Je něco jako velmi vyspělá obdoba pozemských raket. Odpaluje se pomocí antického křesla nebo ovládací konzole v jumperu. Má žlutou barvu a po své aktivaci září jako oheň. Tyto střely jsou také velmi přesné.

Lékařský skener
Je podobný detektoru známek života, toto zařízení však slouží spíše k lékařským účelům. Slouží hlavně k objevení zlomených kostí nebo jiných nedostatků v těle člověka. Může také detekovat přítomnost antického genu v krvi.

Obranný satelit
Pravděpodobně největší zbraňová platzforma, která byla kdy antiky postavena. její velikost je přibližně stejná jako Goa'uldská mateřská loď. Byla to pravděpodobně poslední obrana Antiků před Wraithy. Díky němu se podařilo sestřelit Wraithskou mateřskou loď (1x19 - V obležení). Víckrát však nevystřelil a nakonec byl zničen Wraithy.

Osobní štít
Zařízení je velké přibližně jako lidská dlaň. Umisťuje se na tělo člověka s antickým genem. Poté je jím člověk chráněn před jakýmkoliv zraněním, ať už se jedná o neproniknutelnost kulek či pád z výšky. Používání tohoto zařízení je však omezené, během jeho nošení nemůže jeho nositel jíst ani pít. Ani sám uživatel ho nemůže manuálně vypnout, celé zařízení se ovládá pouze nositelovou myslí.

Osobní zbraň
Jde o omračovací zbraň. Principem je podobná wraithským zbraním především tím, že pro omráčení člověka stačí jen jeden výstřel. Tato zbraň byla běžně používána bezpečnostími složkami Antiků.

Puddle Jumper
Jedná se o malou antickou loď. Takto ji pojmenoval podplukovník Sheppard. Loď má válcovitý tvar a je schopna cestovat ve vesmíru a díky své velikosti i procházet bránou. Skládá se ze dvou částí - přední a zadní, které jsou od sebe oddělené zavíratelnými dveřmi. Má také výsuvné motor a je vybavena několika zbraňovými systémy se střelami. V přední části je umístěno DHD, které umožňuje zadat adresu na nejbližší bráně. Součástí jumperu je mnoho dalších věcí, maskování a detektor známek života nevyjímaje. Do lodi se nastupuje zezadu, kde jsou vyklápěcí dveře. Ovládat ho může jen člověk s antickým genem svojí myslí.

Stázová kapsle
Je velmi podobná stázové komoře. Taktéž jako komora zpomaluje stárnutí člověka a udržuje ho ve stázi. Mozková aktivita však zůstává zachována. Tyto kapsle dokáží mimo jiné vytvářet virtuální reality, ve které mohou jedinci mezi sebou komunikovat.
Na palubách antických válečných lodí je mnoho těchto modulů, do kterých se může posádka uchýlit v případě nouze. Tam můžou setrvat do příchodu záchrany.

Stázová komora
Komora, ve které může být člověk nebo jiná rasa uveden do umělého spánku. Snižuje činnnost metabolismu na minimum. Také zpomaluje stárnutí, ne však úplně.

Stroj času
Byl vynalezen Antikem jménem Janus. Ten ho instaloval do jednoho z jumperů ale později ho ostatní antikové přinutili, aby s výzkumem přestal a vše zničil. Podle všeho ale Janus ve výzkumu pokračoval a sestrojil další prototyp, který našla SG-1 (8x20 - Mobieus). Podle doktora McKaye je cestování časem možné ale podle jeho slov je k tomu nutná technologie na manipulaci s černými děrami, aby mohla být vytvořená červí díra nejev v prostoru ale i v čase.
Antická střela

ZPM (Zero Point Module - modul nulového bodu)
ZPM je antický zdroj energie. Má valcovitý tvar, obsahuje energii kompatibilní s antickými technologiemi včetně hvězdných bran. Tuto energii získává z energie vakua, získané ze soběstačné oblasti podprostorového času. Jeho životnost se blíží k několika desítkám tisíc let.