Dr. Rodney McKay

7. listopadu 2010 v 19:15 | Lucy
Rodney McKay
Celým jménem Meredith "Rodney" McKay - svoje první jméno nesnáší proto si nechává říkat Rodney. Sice je jednou z hlavních postav v SGA ale v celé sérii seriálů se objevuje i v SG-1. Poprvé v epizodě 48 hodin.
I přesto, že je Kanaďan pracuje pro Letectvo Spojených států jako expert na astrofyziku, naquadah, antické technologie a všeobecně jako znalec hvězdné brány.
Později se připojil k expedici na Atlantidu pod vedením doktorky Weirové. Stal se prvním dobrovolníkem v podstoupení genové terapie doktora Carsona Becketta při které může člověk získat antický gen. Rodney se stal tak i jedním z prvních, kdo tento gen díky terapii získal. Vystupuje v týmu pod velením podplukovníka Shepparda. 
Měl také krátký vztah s Katie Brownovou, v 5. sérii začne chodit s doktorkou Jennifer Kellerovou. Má sestru Jeannie Millerovou, která je expert na teoretickou fyziku a vymyslela, jak odebírat energii z jiných alternativních realit. Pokus se ale nepovedl.
McKay s pomocí Carterové také vymyslel způsob, jak vytvořit mezigalaktický most mezi Mléčnou dráhou a galaxií Pegasus. Společně jí také zprovoznili.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama