Listopad 2010
SGU 2x08 Malice fotky

20. listopadu 2010 v 19:32 SGU - Fotky z epizod 2.řada
2x082x082x082x082x082x082x082x082x082x082x082x082x082x082x082x082x082x082x082x082x082x082x082x082x082x082x082x082x082x082x082x082x082x082x08
zdroj: gateverse.cz

Richard Woolsey

17. listopadu 2010 v 12:47 | Lucy
Richard Woolsey
Má právnický a obchodní doktorát z Harvardu. Je rozvedený, nemá žádné děti. Jeho nejbližším přítelem mu byl pes, jehož fotku má vystavenou na stole. podle něj mu byl nejbližším přítelem.
Když se porpvé objevil v SG-1 byl členem organizace NID, později se stal členem mezinárodní organizace IOA. 
Je zastánce civilního dohledu nad vojenskými opracemi a hlavně blízký spolupracovník senátora Kinseyho. Tím si stihl udělat mnoho nepřátel, hlavně mezi zaměstnanci SGC.
Woolsey patří mezi lidi, kteří jsou nepříjemní a zbyteční byrokraté, ale dokáží říci nepříjemná fakta nahlas.
V SGA nahrazuje plukovníka Carterovou na postu velitele Atlantidy. Brzy ale zjišťuje, že ne vždy se dá velet podle příruček a je to pro něj velká životní zkušenost. Zpočátku sice nebyl příliš oblíbený, hlavně z minulých setkání, ale později si dokázal najít cestu k celé expedici a stal se z něj dobrý velitel.

Ronon Dex

16. listopadu 2010 v 22:12 | Lucy
Ronon Dex
Původem je Sateďan z planety zvané Sateda v galaxii Pegasus. Ve fyziologii Sateďanů je něco, co znemožňuje Wrathům krmit se na nich proto je vyhladili. Z Ronona se stal tzv. běžec. Wraithové mu dali do zad sledovací zařízení a začali ho pronásledovat. Rononovi se dařilo sedm let unikat.
Se Sheppardovým týmem se setkal v době, kdy pátrali po značně pomateném Fordovi. Doktoru Beckettovi se podaří Rononovi vytáhnout ze zad sledovací zařízení a tak ho ušetřit dalšího sledování.
Rononovi je nabídnut azyl na Atlantidě a když se posléze zjistí, že na jeho planetě nikdo nepřežil, dostane povolení zůstat. Stává se tak členem Sheppardova týmu.
Ze začátku má vůči Sheppardovu velení výhrady ale později k němu pocítí respekt a stanou se přáteli. Nejvíc si ovšem rozumí s Teylou.
Také má svou speciální zbraň, o jejímž původu nikdo neví, protože jeho lidé takové neměli. Tato zbraň se dá nastavit jak na omráčení tak na zabití. Ronon bez ní neudělá ani krok.

Teyla Emmagan

16. listopadu 2010 v 21:50 | Lucy
Teyla Emmagan
Herečka: Rachel Luttrell
Pochází z planety Athos, je tudíž Athosianka. Se Sheppardovým týmem se poprvé setkala, když se na její domovské planetě chystali Wraithové sklízet. O její rodině se toho moc neví, všichni byli vyvražděny Wraithy.
Poté, co Lidé z Atlantidy zachrání její lid, rozhodne se Teyla odejít s nimi. Stejně se rozhodnou i Athosiané.
Má velké znalosti a styky s národy a bytostmi v Pegasu. Tímto hodně pomáhá celé Atlantidě. Zprvu se setkává s nedůvěrou, když jsou na všech planetách, kam vstoupí, pronásledováni Wrathy. Nakonec se ukáže, že to nezpůsobuje sama Teyla ale její přívěsek.
Kvůli pokusu wraithského vědce na jejích předcích má Teyla ve své vlastní DNA i wraithí. To jí umožňuje s nimi navázat spojení a komunikovat s nimi. Díky její schopnosti dokázali lidé z Atlantidy detekovat spoustu mateřských úlů.

Dr. Radek Zelenka

16. listopadu 2010 v 21:22 | Lucy
Radek Zelenka
Herec: David Nykl
Pečlivý vědec, který velmi často spolupracuje s doktorem McKayem. Pochází z ČR, kde pracoval na Masarykově univerzitě.
Jeho znalosti antické technologie jsou téměř srovnatelné se znalostmi dr. McKaye, se kterým jsou přátelé a zároveň také rivalové.
Zelenka se pravidelně objevuje ve všech pěti řadách seriálu, jednou se objevil také v jendom díle desáté řady Hvězdné brány: Projekt Pegasus.
Je jeden z členů "neamerické" posádky Atlantidy. Zelenka v několika epizodách také promluvil česky, jen někdy jsou jeho výrazy ale překládány do angličtiny. V epizodě Dopisy z Pegasu má dokonce několikaminutový monolog, kde ve své mateřštině popisuje vynoření města. 
Postava Radka Zelenky je velmi oblíbená mezi diváky jak v Americe tak i v Česku. Fanoušci ho přezdívají jako "Pan Špatná Zpráva" v angličtině "Mr. Bad News".

Návštěvnost - 8.11. 2010 - 14.11. 2010

16. listopadu 2010 v 19:57
Pondělí: 2
Úterý: 2
Středa: 3
Čtvrtek: 1
Pátek: 2
Sobota: 4
Neděle: 3

Celkem: 17Návštěvnost - 1.11. 2010 - 7.11. 2010

8. listopadu 2010 v 19:41
Pondělí: 2
Úterý: 6
Středa: 2
Čtvrtek: 0
Pátek: 4
Sobota: 4
Neděle: 1

Celkem: 19

Dr. Jennifer Kellerová

7. listopadu 2010 v 19:37 | Lucy
Jennifer Kellerová
Herečka: Jewel Staite
Narodila se v americkém městě Chippewa Falls, poté žila ve Wisconsinu. Krátce předtím než se dostala do expedice na Atlantidu jí zemřela matka. Jennifer trpí závratěmi.
Na konci třetí řady nahradila Carsona Becketta, který zahynul při explozi. Původně měla být ve funkci hlavné lékaře jen dočasně ale nakonec zůstala trvale.
V průběhu čtvrté a páté řady se vyvíjely její vztahy s Rononem Dexem a Rodney McKayem, kteří o ní sváděli tichý boj. Jennifer se nakonec rozhodla pro McKaye.

Dr. Carson Beckett

7. listopadu 2010 v 19:28 | Lucy
Carson Beckett
Pochází z velmi početné rodiny, má pět sourozenců a velice starostlivou matku. Je Skot, což patrné i z jeho přízvuku (v anglické verzi). Právě on objevil ATA gen, který člověk potřebuje k ovládání antické technologie. Vlastní ho i on sám. Vymyslel tzv. genovou terapii, tedy spíš postup, jak implantovat ATA gen člověku, jež ho nemá.
Jeho lékařské zkušenosti, dobrá pověst a skutečnost, že objevil ATA gen ho dostali až k expedici na Atlantidu. Na jeho uniformě je připevněna skotská vlajka. 
Během jeho působení na Atlantidě zachránil bezpočet životů. Bohužel ve třetí sérii seriálu zemřel, když operoval pacienta, který měl v těle výbušný nádor. Tuto zprávu předal rodině jeho dobrý přítel Rodeny McKay.
Později se však expedice setkává s Beckettovým dokonalým klonem, který umírá. Dr. Kellerová ho umístila do stáze na Atlantis, než přišla na to, jak ho uzdravit. 

Dr. Rodney McKay

7. listopadu 2010 v 19:15 | Lucy
Rodney McKay
Celým jménem Meredith "Rodney" McKay - svoje první jméno nesnáší proto si nechává říkat Rodney. Sice je jednou z hlavních postav v SGA ale v celé sérii seriálů se objevuje i v SG-1. Poprvé v epizodě 48 hodin.
I přesto, že je Kanaďan pracuje pro Letectvo Spojených států jako expert na astrofyziku, naquadah, antické technologie a všeobecně jako znalec hvězdné brány.
Později se připojil k expedici na Atlantidu pod vedením doktorky Weirové. Stal se prvním dobrovolníkem v podstoupení genové terapie doktora Carsona Becketta při které může člověk získat antický gen. Rodney se stal tak i jedním z prvních, kdo tento gen díky terapii získal. Vystupuje v týmu pod velením podplukovníka Shepparda. 
Měl také krátký vztah s Katie Brownovou, v 5. sérii začne chodit s doktorkou Jennifer Kellerovou. Má sestru Jeannie Millerovou, která je expert na teoretickou fyziku a vymyslela, jak odebírat energii z jiných alternativních realit. Pokus se ale nepovedl.
McKay s pomocí Carterové také vymyslel způsob, jak vytvořit mezigalaktický most mezi Mléčnou dráhou a galaxií Pegasus. Společně jí také zprovoznili.

Dr. Elizabeth Weirová

5. listopadu 2010 v 21:42 | Lucy
Elizabeth Weir
Herečka: Torri Higginson
Specialistka na mezinárodní právo a politiku, která vyjednala řadu delikátních smluv. V minulosti také zprostředkovala několik jednání pro OSN. Mluví plynně pěti jazyky. 
Po amerických prezidentských volbách je zvolena velitelkou SGC. Na tomto postu nezůstává dlouho a po porážce Anúbise je odvolána na základnu Antiků v Antarktidě, aby dohlížela na výzkum. Později je jí svěřeno vedení expedice na Atlantis. Přestože je vedoucí expedice nevlastní ATA gen. Někdy dochází ke střetům mezi ní a podplukovníkem Sheppardem. Oba mají v sobě ale zároveň i velkou oporu.
Při útoků Asuranů je velmi vážně zraněna a zachrání jí jen to, že McKay v jejím těle aktivuje nanity. Při záchraně před zkázou zkouší McKay opustit planetu, ale poškozené město rychle vyčerpá ZPM. Sheppard spolu s týmem a Weirovou se vypravují jumperem na domovskou planetu Asuranů, kde chtějí ukrást ZPM. Při útěku jim Weirová pomáhá, nakonec sama utéct nedokáže. V polovině čtvrté řady sděluje Asuranka klonu Weirové, že pravá Weirová je mrtvá.