Vala Mal Doran

29. října 2010 v 19:05 | Lucy
Vala Mal Doran
Herečka: Claudia Black
Vala Mal Doran byla svobodným člověkem, který nevedl zrovna slušný život, na své domovské planetě. Později byla vybrána jako hostitelka Goa'ulda Quetesh. O postavení této Goa'uldky mezi ostatními vládci soustavy se toho moc neví. Jediné, co se objevuje ve spojitosti s ní je další vládce - Athéna. Podle jejích slov je Quetesh velmi prohnaná a mazaná a to i na poměry ostatních Goa'uldů.
Quetesh se s ní spojila ve víře, že najdou antický Clava tesauri infinitas - Klíč k nezměrnému bohatství. Byl to nejspíš i archiv antických vědomostí, zbraní a technologií, protože o něj usilovala i společnost NID. Nikdy ovšem nebyl vypátrán.
Nějakou dobu po zradě Athény se Tok'rům podařilo Quetesh zajmout a vyjmout jí z hostitelky. Vala tak zase získala kontrolu nad svým tělem a díky spojení se symbiontem získala i schopnost ovládat goa'uldskou technologii.
Po těchto zkušenostech se přidala k organizaci pašeráků, kteří se v galaxii vyskytovali. Specializovala se na přechovávání a obchod s cennými věcmi, později přesedlala na krádeže lodí a prodávala je Luciánské alianci za zbraňový naquadah. V SG-1 se porpvé objevila v epizodě Upoutaný Prométheus, když Promethea chtěla ukradnout. Nakonec se jí to ale nepodařilo. 
Znovu se s ní setkáváme na začátku deváté řady. Díky pádu Goa'uldů se dostala k záznamu o pokladu v anglickém Glastonburry. Po událostech v Oriiské galaxii se přidala k SG-1. Při pokusu o zničení superbrány byla přenesena do Oriiské galaxie a až do konce deváté řady o ní nikdo neslyšel. Tam se ožení s Tominem a porodí dítě. Sama ale ví, že není jeho ale že jí Oriové oplodnili proti její vůli. Po tom, co se jí narodí Adria (napůl Ori, napůl člověk) se vrací zpátky k SG-1 a snaží se Adriu i s jejími vojsky porazit.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama