Louis Ferreira

21. října 2010 v 20:50
Umělecké jméno: Justin Louis
Datum narození: 20.2. 1967
Místo narození: Terciera, Azorské ostrovy, Potugalsko
Znamení: Ryby
Již v dětství emigroval se svojí rodinou do Kanady, kde vyrůstal v Torontu. V televizi se poprvé objevil v televizním filmu Doing life v roce 1986 a orok později už na filmovém plátně ve filmu Hallo Mary Lou: Prom night II. Jeho první epizodní role přišla v seriálu KAY O´BRIEN.
Během let se stal velice zkušeným seriálovým hercem. Epizodní role si střihl v seriálech jako Highlander, Chameleon, Ochránce, Star Trek: Voyager, Krajní meze, Soudkyně Amy, Pohotovost, Lovci pokladů, 24 hodin, Kriminálka Las Vegas, Kriminálka Miami nebo Myšlenky zločince.
Objevil se také v seriálu 21 Jump street, kde si zahrál po boku Johnnyho Deppa a svého budoucího zaměstnavatele Petera DeLuise.


Sám také ztvárnil hlavní roli v seriálu Urban angel v roce 1991. Seriál byl však po odvysílání patnácti epizod zrušen. Jeho dosavadní největší seriálová role, proto byla v seriálu Pohřešovaní, kde se objevil jako stálá postava od začátku druhé série. Ta však byla pro seriál také poslední. Z filmových rolí stojí za zmínku poslední dva díly série Saw, horor Úsvit mrtvých nebo thriller Odstřelovač. V současné době se značně proslavil nejen v USA, ale i ve světě díky roli hlavního vojenského velitele projektu Ikarus - plk. Evretta Younga v seriálu Stargate Universe. Jeho první epizodní role přišla v seriálu Kay O'Brien.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama