Joe Flanigan

21. října 2010 v 20:46

Datum narození: 5.1. 1967
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Znamení: Kozoroh
Výška: 183 cm
Do svých šesti let sice žil v Los Angeles ale potom vyrůstal na malém ranči poblíž města Reno. Jeho rodiče (John a Nancy) stále žijí v místě jeho dětství.
Od 14-ti let navštěvoval Joe internátní školu v lKalifornii. Během studia si zahrál Stanleye Kowalskiho ve školní produkci hry "A Streetcar Named Desire". Titul v oboru historie získal na univerzitě v Coloradu, tam se také objevil ve známé Shakespearově hře "Coriolanus." Během prvního roku studia na vysoké škole se zúčastnil programu vzdělávání mládeže v cizině, což mu umožnilo roční studijní pobyt v Paříži. Po ukončení studií vystřídal mnoho zaměstnání - od bankovnictví až po politiku, ale v žádné z těchto činností nenašel uspokojení. Vyhození z redakce časopisu Interview magazin Joela zlomilo. Tou dobou žil v New Yorku a jeho sousedem byl herec, který Joela dlouho přesvědčoval, aby se dal na hereckou dráhu také. Joe se nechal přesvědčit a vystudoval herectví v Newyorském "Neighborhood Playhouse".

První hereckou zkušenost získal v reklamě. V roce 1994 dostal svou první "opravdovou" roli v miniserii NBC Rodinné album. Joe si později dokonce zahrál po boku George Clooneyho v seriálu Sister a o objevil se i v seriálu First monday. Dále hrál epizodní role v seriálech Birds of prey, Judging Amy a také v Murphy Brown, kde hrál Murphyina obdivovatele Scotta. Opakovaně hrál v seriálech Providence, Cupid a Dawsonův svět. Hlavní role si zahrál v řadě televizních pilotů např. The Precinct, Sherman's march, The force, Ma-Made, Club Pradise a 111 Gramercy park.
Kromě herectví si Joe vyzkoušel i profesi lyžaře a stále je nejraději venku. Mezi jeho oblíbené aktivity patří lyžování, horolezectví, surfing, tenis, cyklistika v horách a jízda na koni. Se svojí ženou Katherine má dvě děti. Ve Vancouveru točil svojí zatím nejznámější roli podplukovníka Johna Shepparda v seriálu Stargate Atlantis, ke kterému také napsal epizodu druhé řady Epiphany.
Další zajímavostí z jeho života je, že nesnáší plavby lodí.  toho také vyplývá jeho nejhorší noční můra - uvíznutí na lodi.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama