Dr. Daniel Jackson

27. října 2010 v 22:47 | Lucy
Daniel Jackson
Je doktorem archeologie, antropologie a filologie. Mimo angličtiny mluví ještě třiadvaceti jazyky mimo jiné taky starověkou egypštinou, jazykem Unasů, Antiků nebo Goa'uldů, rusky nebo německy.
Daniel je jediným dítětem archeologů Melbournea a Claire Jacksonových, kteří ale nešťastně zemřeli při práci. Poté ho vychovával jeho dědeček, také archeolog, Nicholas Ballard.
Nejdříve pracoval na publikacích, kde poukazoval, že pyramidy sloužily jako přistávací plochy pro mimozemské lodě. Tak ho našla Catherine Langfordová, dcera objevitele brány, a seznámila ho s celým projektem.
Po udáslostech na Abydosu se rozhodl zůstat a oženil se s jednou z jejích obyvatelek - Sha're. když byla o rok později unesena Apophisem, vrátil se zpátky na Zem, aby jí našel. Po její smrti u programu zůstal i nadále. Chtěl nalézt vyspělé technologie, které by byly schopné porazit Goa'uldy. 
V páté řadě byl zasažen velkou dávkou radiace a zemřel. Díky Omě Desale se ale povznesl a žil na vyšší úrovni bytí. Kvůli tomu, že nesouhlasil s jistými pravidly, Oma ho zase snížila zpátky do lidské formy.
Při závěrečné bitvě s Goa'uldy byl zabit replikátorkou Sam a Oma mu znovu nabídla povznesení. Daniel se nemohl rozhodnout a Oma ho důrazně varovala, že napotřetí mu už pomáhat nebude. Poté, co navzdory pravidlům porazila Anubise, ostatní povznesení, vrátili Daniela zpátky do lidské formy.
Vyniká dobrými diplomatickými a komunikačními schopnostmi. Díky tomu dokázal přesvědčit Morganu La Fay, aby jim pomohla v boji proti Oriům. Také sdílel svoje vědomí s Merlinem, díky kterému sestavil zbraň schopnou zničit Orie...
 


Komentáře

1 majas-serials majas-serials | Web | 29. října 2010 v 11:29 | Reagovat

Daniel je néééj =D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama