David Blue

21. října 2010 v 20:52
Datum narození: 17.1. 1979
Místo narození: New York City, New York, USA
Znamení: Kozoroh
Výška: 183 cm
Narodil se jako nejmladší ze tří synů. Jeho kariéra se dala do pohybu poté, co se celá rodina přestěhovala do Clearwater na Floridě. Zde také navštěvoval střední školu Countryside High School. Po jejím dokončení zamířil na hereckou konzervatoř na University of Central Florida. První roli mu přinesl film Winter Follies, který režíroval Darren Lynn Bousman (Saw II). Po vystudování byl s dalšími sedmi uchazeči vybrán do prestižního hereckého programu - Actor's Theatre of Louisville. Po nějaké době si uvědomil, že mu chybí zkušenosti z televize a tak se téměř ze dne na den sbalil a přestěhoval do Los Angeles.

Po letech během, kterých dostával pouze malé zakázky na reklamy nebo modeling se konečně prosazuje i v televizi a filmu. V epizodních rolích se objevuje v seriálech Scrubs, Veronica Mars, The Suit life of Zack and Cody, Dirt nebo The Game. V několika vedlejších rolí poté ztvárňil v seriálech MOONLIGHT a Uggly Betty, díky němuž byl vybrán do užšího výběru o nominace na Emmy v roce 2008. V roce 2007 se také objevil ve filmu The Comebaks (Bacha na balóny).
V současné době se proslavil nejen v USA, ale i ve světě díky roli brilantního matematika Eliho Wallace v novém spin-offu dnes již kultovního seriálu Stargate - Stargate universe.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama