Říjen 2010

Adria

30. října 2010 v 21:28 | Lucy
Adria
Herečka: Morena Baccarin
je vůdcem křížové výpravy Oriů v Mléčné dráze. Je dcerou Valy Mal Doran, která jí porodila přímo na palubě Orijské mateřské lodě. Protože byla geneticky upravena a je vlastně Ori v lidském těle, má hodně znalostí Oriů ale zdaleka není schopna pojmout všechny. Disponuje telekinetickými a telepatickými schopnostmi a dokáže pouhou myšlenkou ovládat orijské lodě.
Na obranu svojí osoby používá jak své schopnosti tak také osobní štít, který se tak trochu podobá antickým štítům. Má ho pro případ, že by se dostala do situace, kdy by byly její schopnosti zablokovány.
V desáté řadě v epizodě Panství je zajata Ba'alem, který z ní udělá svého hostitele. Poté, co jí SG-1 osvobodí, zavolá Tok'ry, kteří se pokusí Ba'ala z Adriina těla vyjmout. To se jim ale nepodaří a Ba'al vstříkne Adrie do nervové soustavy smrtelný jed. Adria umírá ale nakonec se jí podaří povznést. SG-1 se později dozvídá, že se Adria vrátila do Orijské galaxie a převzala všechnu moc Oriů. Stala se tak jediným žijícím Oriem.
Ve filmu Archa pravdy se Adria utkala s Morganou La Fay a obě zmizely ve světelných záblescích. O obou už nikdo nikdy neslyšel.

Teal'c

30. října 2010 v 21:07 | Lucy


Tealc
Narodil se roku 1899 na Chulaku. Jeho otcem byl První muž vládce soustavy Chronose. Když prohrál bitvu, Chronos ho popravil a Teal'ca vyhnal. Teal'c se přidal k Apophisovi, aby v budoucnu získal možnost svého otce pomstít. Později se pod vedením Brataca stal prvním mužem Apophise.
Osobní zkušenosti z výcviku s Bra'tacem ho vedly k pochybnostem o Goa'uldech a jejich božství. V první epizodě Děti bohů přeběhl na stranu Země a podle jeho názoru jsou právě "válečníci z Tau'ri" hodni svrhnout Goa'uldy.
Má ženu Dry'ac a syna Rya'ca. Dry'ac v průběhu seriálu zemře. Rya'c má otci smrt své matky za zlé ale nakonec pochopí proč tohle všechno Teal'c dělal.
Ve svém břiše nosí malého Goa'ulda v larvím stadiu, stejně jako ostatní příslušníci jeho druhu. Později přesedlá na tretonim, který byl vyroben ve spolupráci s Tok'ry.
Teal'ca velmi mrzí zločiny, které ve službách Apophise spáchal. Snaží se je odčinit dobrými skutky, které vykonává ve službách Země. Podle všeho, mu to jde dobře.

Vala Mal Doran

29. října 2010 v 19:05 | Lucy
Vala Mal Doran
Herečka: Claudia Black
Vala Mal Doran byla svobodným člověkem, který nevedl zrovna slušný život, na své domovské planetě. Později byla vybrána jako hostitelka Goa'ulda Quetesh. O postavení této Goa'uldky mezi ostatními vládci soustavy se toho moc neví. Jediné, co se objevuje ve spojitosti s ní je další vládce - Athéna. Podle jejích slov je Quetesh velmi prohnaná a mazaná a to i na poměry ostatních Goa'uldů.
Quetesh se s ní spojila ve víře, že najdou antický Clava tesauri infinitas - Klíč k nezměrnému bohatství. Byl to nejspíš i archiv antických vědomostí, zbraní a technologií, protože o něj usilovala i společnost NID. Nikdy ovšem nebyl vypátrán.
Nějakou dobu po zradě Athény se Tok'rům podařilo Quetesh zajmout a vyjmout jí z hostitelky. Vala tak zase získala kontrolu nad svým tělem a díky spojení se symbiontem získala i schopnost ovládat goa'uldskou technologii.
Po těchto zkušenostech se přidala k organizaci pašeráků, kteří se v galaxii vyskytovali. Specializovala se na přechovávání a obchod s cennými věcmi, později přesedlala na krádeže lodí a prodávala je Luciánské alianci za zbraňový naquadah. V SG-1 se porpvé objevila v epizodě Upoutaný Prométheus, když Promethea chtěla ukradnout. Nakonec se jí to ale nepodařilo. 
Znovu se s ní setkáváme na začátku deváté řady. Díky pádu Goa'uldů se dostala k záznamu o pokladu v anglickém Glastonburry. Po událostech v Oriiské galaxii se přidala k SG-1. Při pokusu o zničení superbrány byla přenesena do Oriiské galaxie a až do konce deváté řady o ní nikdo neslyšel. Tam se ožení s Tominem a porodí dítě. Sama ale ví, že není jeho ale že jí Oriové oplodnili proti její vůli. Po tom, co se jí narodí Adria (napůl Ori, napůl člověk) se vrací zpátky k SG-1 a snaží se Adriu i s jejími vojsky porazit.

Jonas Quinn

29. října 2010 v 18:57 | Lucy
Jonas Quinn
Narodil se a žil ve státě Kelowna na planetě zvané Langara. Byl členem vědecké skupin, která pracovala na projektu Naquadria (tj. nestabilně vytvořený derivát Naquahdahu), a snažila se s její pomocí vyvinout zbraň proti sousedním státům.
Když SG-1 na tuto planetu přichází, Daniel je při jednom z pokusů zasažen velkou dávkou radiace. Nezemře jen díky zásahu Omy Desaly. Protože Jonas řekl lidem ze Země pravdu o celé povaze pokusu, byl z Kelowny vyhoštěn a nastupuje na Danielovo místo v SG-1. Stává se tak archeologem SGC.
V této funkci setrvává po dobu celé šesté řady až do doby, kdy se v epizodě Návrat ztraceného syna, vrátí Daniel. V následující epizodě Návrat domů se vrací na svou domovskou planetu.
Naposledy se s ním setkáváme v epizodě Hrozba z podzemí, když Kelowna žádá Zemi o pomoc.

Dr. Daniel Jackson

27. října 2010 v 22:47 | Lucy
Daniel Jackson
Je doktorem archeologie, antropologie a filologie. Mimo angličtiny mluví ještě třiadvaceti jazyky mimo jiné taky starověkou egypštinou, jazykem Unasů, Antiků nebo Goa'uldů, rusky nebo německy.
Daniel je jediným dítětem archeologů Melbournea a Claire Jacksonových, kteří ale nešťastně zemřeli při práci. Poté ho vychovával jeho dědeček, také archeolog, Nicholas Ballard.
Nejdříve pracoval na publikacích, kde poukazoval, že pyramidy sloužily jako přistávací plochy pro mimozemské lodě. Tak ho našla Catherine Langfordová, dcera objevitele brány, a seznámila ho s celým projektem.
Po udáslostech na Abydosu se rozhodl zůstat a oženil se s jednou z jejích obyvatelek - Sha're. když byla o rok později unesena Apophisem, vrátil se zpátky na Zem, aby jí našel. Po její smrti u programu zůstal i nadále. Chtěl nalézt vyspělé technologie, které by byly schopné porazit Goa'uldy. 
V páté řadě byl zasažen velkou dávkou radiace a zemřel. Díky Omě Desale se ale povznesl a žil na vyšší úrovni bytí. Kvůli tomu, že nesouhlasil s jistými pravidly, Oma ho zase snížila zpátky do lidské formy.
Při závěrečné bitvě s Goa'uldy byl zabit replikátorkou Sam a Oma mu znovu nabídla povznesení. Daniel se nemohl rozhodnout a Oma ho důrazně varovala, že napotřetí mu už pomáhat nebude. Poté, co navzdory pravidlům porazila Anubise, ostatní povznesení, vrátili Daniela zpátky do lidské formy.
Vyniká dobrými diplomatickými a komunikačními schopnostmi. Díky tomu dokázal přesvědčit Morganu La Fay, aby jim pomohla v boji proti Oriům. Také sdílel svoje vědomí s Merlinem, díky kterému sestavil zbraň schopnou zničit Orie...

Plukovník Samantha Carterová

27. října 2010 v 22:17 | Lucy
Samantha Carterová
Herečka: Amanda Tapping
Carterová je astrofyzička, inženýrka a pilotka. Je členkou týmu SG-1 a bývalou členkou expedice Atlantis.
Narodila se 29.12. 1968. Její matka zemřela při autonehodě, zbyl jí jen otec Jacob Carter a bratr Mark, který je ženatý a má dvě děti. Do programu Hvězdná brána se přidala už dva roky před Danielem, tj, v roce 1992. Vytvořila program pro počítačové rozhraní brány.
Rok po první misi na Abydos se přidává k týmu SG-1. Od té doby spolu s týmem prozkoumává vesmír.
Stala se také hostitelkou Tok'ry Jolinar, když pomáhala evakuovat Nasyany před útokem Goa'uldů. Jolinar byla pak zabita Ashrakem. V jiné epizodě díky vzpomínkám Jolinar kontaktuje Tok'ry, spřátelí se s Martufem a nabídne svému otci, který má rakovinu, aby se spojil se symbiontem a tak se vyléčil.
V epizodě Mírová konference je povýšena do hodnosti majora. V osmé řadě vystupuje už jako plukovník.

Plukovník Cameron Mitchell

27. října 2010 v 21:57 | Lucy
Cameron Mitchell
Mitchell byl původně pilotem stíhačky F-302, jejichž letku vedl v Antarktidě proti Anubisově flotile. jeho stíhačka byla však sestřelena a Mitchellovi hrozilo ochrnutí. Naštěstí se mu povedlo postavit se znovu na nohy. Za svoje zásluhy v boji mu bylo dovoleno vybrat si místo, kde chce sloužit. Vybral si právě SGC a tým SG-1, který se v té době ale rozpadl. Cameronovi se ale podařilo ho znovu dát dohromady. Se souhlasem nadřízených do něj časem zařadil i Valu Mal Doran.
Je typickým představitelem Letectva Spojených států. Má velmi dobré bojové i velitelské schopnosti. Svým humorem se hodně podobná svému předchůdci Jacku O'Neillovi.

Návštěvnost - 18.10. 2010 - 24.10. 2010

25. října 2010 v 19:13
Pondělí: 0
Úterý: 0
Středa: 0
Čtvrtek: 2
Pátek: 4
Sobota: 7
Neděle: 14

Celkem: 27

Generál Jack O'Neill

24. října 2010 v 20:19 | Lucy
Jack ONeill
Ve filmu z roku 1994 ho ztvárnil Kurt Russell. Byl ženatý se Sarou, ale ta se s ním nechala rozvést potom, co se jejich syn nešťastnou náhodou zastřelil O'Neillovou služební zbraní. Je povolán do služby generálem Westem poté, co se Dr. Jacksonovi podaří rozluštit symboly a spustit bránu. Na Abydosu se O'Neill spřátelí se Skaarou, který mu připomíná jeho vlastního syna. Na této planetě O'Neill a jeho tým porazí boha Raa a vrátí se na Zemi.
V 1.díle 1.řady seriálu je znovu povolán do služby, když Apophis unese jednoho příslušníka amerického letectva. Jakmile se vrátí zpátky na Abydos, Sha're (Danielova žena) a Skaara jsou Apophisem uneseni. O'Neill se stává velitelem nového týmu SG-1, kde je i Samantha Carterová s Jacksonem. Když se pokoušejí zachránit Skaaru a Sha're z Apophisova vězení seznámí se s Teal'cem. V 8. řadě je odvolán z funkce velitele SG-1 a nastupuje jako velitel SGC. V 9. řadě odchází z SGC úplně a na místo velitele SG-1 nastupuje pluk. Cameron Mitchell.

Generál George Hammond

24. října 2010 v 20:04 | Lucy
George Hammond
Herec: Don S. Davis
Do tajného programu Hvězdné brány byl převelen poté, co Apophis pronikl do SGC a unesl příslušníka amerického letectva (1x01 Děti Bohů 1. část). Znovu povolal Jacka O'Neilla do aktivní služby a utvořil tým SG-1. O'Neill si ho zpočátku moc neoblíbil, ale brzy zjistil, že nový generál je moudrý a dá se říct, že se stali přáteli.
Před útokem Anúbise na Zemi byl odvolán z funkce a na jeho místo nastoupila Dr. Elizabeth Weirová. Hammond se na toto místo už nevrátil a i když měl původně odejít do důchodu osud za něj rozhodl jinak. Bylo mu svěřeno velení obrany Země. Později se stal velitelem Promethea při cestě do Pegasu ale loď se kvůli jistému incidentu musela vrátit.
Mistr Bra'tac jej rád oslovuje "Hammond z Texasu". Hammondova žena zemřela na rakovinu, což říká, že je vdovec. Má dvě vnučky kaylu a Tessu.
Podle informací ve 20. dílu 5. série SGA zemřel na infarkt a byla po něm pojmenovaná vesmírná loď třídy Daedalus.

Generál Hank Landry

24. října 2010 v 19:46 | Lucy
Hank Landry
Poprvé se objevil na začátku deváté řady jako nový velitel SGC. Nahradil tak Jacka O'Neilla, se kterým je (jak se zdá) ve velmi blízkém přátelství.
Landry měl vietnamskou ženu Kim Lam, se kterou se později pravděpodobně rozvedl. Ta mu porodila dceru Carolyn, která společně se svým otcem začíná pracovat v SGC jako doktorka. Vztahy mezi nimi nejsou moc vřelé, Carolyn se ke svému otci spíš chová jako k nadřízenému než jako k rodinnému příslušníkovi. Teprve až v 10. epizodě 9. řady Čtvrtý jezdec Apokalypsy, kdy je Landry nakažen Oriiským převorem, se mu Carolyn svěří, že konečně pochopila, jak těžké pro něj muselo být nemluvit o své práci.
Hank Landry je velmi oblíbený díky tomu, že se nebojí projevovat své osobní city a také díky svému osobitějšímu přístupu k celému programu.
Několikrát se také objevil ve Stargate Atlantis.


Rasy

24. října 2010 v 11:38 | Lucy
Aliance čtyř velkých ras

Rasy v Mléčné dráze

Rasy v Pegasu
•Asurané

Další rasy
•Replikátoři
•Oriové


Encyklopedie

24. října 2010 v 11:26 | Lucy
•O seriálu
Rasy

Spřátelíš?

23. října 2010 v 21:42 | Lucy
Líbí se Ti můj blog a chceš spřátelit? Tady máš možnost!
Nemám nijak zvláštní podmínky, snad jen abyste sem aspoň někdy nakoukli a zanechali taky nějaký koment. Taky nechci abyste psali nějaké spamy a podobné věci, např. řetězáky a hlavně reklamy, které bytostně nesnáším. Je mi prakticky jedno o čem máte blog, pokud tedy nemá erotický nebo nějkaý jiný anti obsah, který je v rozporu s podmínkami užívání Blog.cz.
To by bylo tak všechno. takže pokud vás tyhle podmínky neodradili a pořád se chcete spřátelit do komentářů napište:
• Nick (Přezdívka)
• Adresa blogu (webu)
• Máš rád/a Stargate? (nemusíte odpovídat)